HAKKIMIZDA:
 


1990 senesinde Selim Akarsu tarafından kurulan Akarsu Tekstil 1997’de Akarsu Tekstil Eşarp San. ve Tic. Ltd. olarak kurumsallaşmıştır. Aynı tarihte bir ilki gerçekleştirerek ürettiği Akarsu Alaturka Yazma ile çığır açarak 17. yy. halk sanatı olarak Anadolu’da doğmuş olan bu Türk eşarbına üretim tekniği olarak son noktayı koymuştur. Akıllarda kaliteye özdeş olarak kalan ve aranan Akarsu Yazma bu konumuyla sektöre öncü sanayiciye de duayen olmuştur.

Öte yandan Anadolu’da diğer bir el sanatı olan iğne oyasının üretim ve satışına yoğunlaşan Akarsu tekstil iğne oyasını sadece yazma kenar süsü olarak değil boncuk, takı işlerinden ayakkabı ve tekstil ürünlerinin üretiminde aksesuar olarak geniş bir yelpazede değerlendirerek dünyanın dört bir yanına pazarlama olanağı bulmuştur.

Bunlara paralel olarak eşarp, yazma, şal, çeyiz işleri, kına örtüleri ve keseleri, hac malzemeleri vb. 100’den fazla ürün çeşidi toptan ve perakende olarak Eminönü’ndeki mağazada satışa sunulmaktadır.

www.akarsutekstil.com.tr
Web Sitemiz yeni arayüzüne geçis yapmıştır. Bize ulasmak için e-posta adreslerimizi veya iletişim bölümündeki adres telefon bilgilerimizi kullanabilirsiniz.